Про внесення змін законодавчіх актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)

Робота щодо попередження і протидії булінгу (цькуванню), запобігання жорстокому поводженню з дітьми, у закладі освіти проводиться у відповідності до нормативних документів:

- Законів України «Про освіту»

- «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню);

- наказу Міністерства освіти і науки України від 28.12.2019 № 1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 03 лютого 2020 р. за № 111/34394;

- наказу Міністерства освіти і науки України від 26.02.2020 № 293 «Про затвердження плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти»;

- листа Міністерства освіти і науки України від 29.01.2019 № 1/11-881 «Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» від 18 грудня 2018р. № 2657- VІІІ»;

- листа Міністерства освіти і науки України від 11.02.2020 №1/9-80 «Про затвердження наказу Міністерства освіти і науки України від 28 грудня 2019 року №1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти».

- листа Міністерства освіти і науки України від 13.04.2020 №1/9-207 «Роз’яснення щодо застосування наказу Міністерства освіти і науки України від 28.12.2019 № 1646».

- листа Міністерства освіти і науки України від 14.08.2020 № 1/9-436 «Про створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти та попередження і протидії булінгу (цькуванню)».

Процедура подання (з дотриманням конфіденційності) заяви про випадки булінгу (цькування).

1.Усі здобувачі освіти, педагогічні працівники закладу, батьки та інші учасники освітнього процесу повинні обов’язково повідомити завідувача закладу про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

2.На ім’я завідувача закладу пишеться заява (конфіденційність гарантується) про випадок булінгу (цькуванню).

3.Завідувач закладу видає наказ про проведення розслідування та створення комісії з розгляду випадку булінгу (цькуванню), скликає її засідання.

4.До складу такої комісії входять педагогічні працівники (у тому числі практичний психолог, батьки постраждалого та булерів, завідувач закладу та інші зацікавлені особи.

5.Рішення комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів комісії.

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу

1. Завідувач закладу має розглянути звернення у встановленому порядку.
  2. Завідувач закладу створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.
  3. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то завідувач повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.
  4. Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Алгоритм дій при виявленні випадків булінгу

Заява.

Наказ.

про створення комісії.

Протокол з рішенням.

Заходи реагування.

Надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили боулінг, стали його свідками або постраждалим від булінгу.

Інформування органів поліції, ССД.

/Files/images/image.jpg

/Files/images/реагування.jpg